Czy łatwo jest godzić dwa światy – zawodowy i prywatny?Jak wskazują najnowsze badania rynku pracy[1], specjaliści i menadżerowie nie chcą już kart opieki medycznej, tylko podwyżek i możliwości równoważenia pracy z życiem prywatnym. Pracodawcy szukają u pracowników kompetencji miękkich a z kolei pracownicy wolą work life balance. Wydaje się być trudnym sprostać wyzwaniu dwóch potrzeb. Choć już istnieją dobre rozwiązania by spełnić powyższe oczekiwania. Jednym z takich pomysłów jest organizowanie szkoleń dla pracowników z kompetencji miękkich i ich integracji tworząc możliwości bycia z rodziną. Na przykład innowacyjne autorskie szkolenie Zgrany zespół = Zgrana rodzina[2] łączy czas z bycia z najbliższymi świetnie się bawiąc a jednoczenie szkoląc pracowników z potrzebnych kompetencji miękkich i integrując cały zespół.
Co jest ważne w zgranym zespole w pracy i w rodzinie?
W zgranym zespole i w zgranej rodzinie najważniejszym staje się prawidłowe wykorzystywanie technik komunikacyjnych, werbalnych i niewerbalnych. Umiejętności komunikacyjne są tutaj kluczowe w odnoszeniu sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Co łączy zespół pracowników i rodzinę?
Zespół oraz rodzinę łączą wykorzystywane na co dzień liczne techniki werbalnie i niewerbalne. Są one takie same w obszarze zawodowym jak i prywatnym. Podczas innowacyjnego szkolenia każdy pracownik i członek z jego rodziny otrzyma odpowiedni zestaw technik werbalnych i niewerbalnych do codziennego wykorzystywania w relacjach z innymi.
Jak autorskie szkolenie Zgrany zespół = Zgrana rodzina osiąga zakładane cele?
Osiąganie wspólnych celów jest proste pod warunkiem, że mówi się odpowiednio o swoich potrzebach. Pokazujemy, jak to robić dobrze i skutecznie. Jak wykorzystać przećwiczone umiejętności komunikacyjne w zakresie swoich potrzeb w sferze zawodowym jak i prywatnym. To nie są zajęcia terapeutyczne, lecz spotkanie szkoleniowe oparte na zabawie i działaniu. Budowana jest przyjazna atmosfera do wspólnej, niepowtarzalnej zabawy.
[1] https://wyborcza.biz/biznes/7,159911,22848749,specjalisci-i-menadzerowie-nie-chca-kart-opieki-medycznej-ale.html?disableRedirects=true
[2] www.rokomi.pl