Legenda pewnej wioski

Aktywny trening umiejętności społecznych z zakresu profilaktyki wspomagający rozwój społeczny u dzieci w starszych grupach przedszkolnych (zerówki) oraz z klas 0 – III. Zajęcia przenoszą dzieci do „pewnej wioski”, gdzie stają się jej mieszkańcami. Przeżywają przygodę z wędrownym uczonym, który pomaga im zrozumieć panujące w społecznym życiu określone zasady i normy. Praktyczne doświadczenia (eksperymenty) związane są z prawidłowym zachowaniem się oraz bezpieczeństwem. Warsztaty wspierają proces integracji grupy. Wykorzystywane są specjalne stroje oraz efektywne gadżety.

➡ Celem godzinnych warsztatów treningowych jest pomoc dzieciom w zdobyciu konkretnych umiejętności społecznych, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu w grupie. Wspierają proces integracji i wzmacniają prospołeczne zachowania w grupie.

➡ Dzieci podczas warsztatów:
+ uczestniczą w treningu umiejętności społecznych opartym na legendzie
+ w zabawnej atmosferze zdobywają poprzez doświadczenie konkretne umiejętności społecznych
+ uświadamiają sobie o potrzebie kontroli zachowań
+ zdobywają pewność siebie i poczucie kontroli nad swoim zachowaniem
+ prawidłowo integrują się w grupie

➡ Zajęcia prowadzone są metodą opartą na treningu umiejętności społecznych oraz elementach dramy. Każde spotkanie warsztatowe jest przygodą pełną emocji.

➡ Prowadzący:
Sylwester Janek
trener umiejętności społecznych i treningu interpersonalnego,
pedagog, socjoterapeuta
ROKOMI Rozwój Kompetencji Miękkich

➡ Inwestycja w rozwój umiejętności społeczny klasy/grupy:
250 zł. Wystawiamy faktury.
(cena aktualna na obszarze miasta Łodzi)

 

Related Articles

Start rakiety

Gra symulacyjna dla uczniów oparta na treningu umiejętności społecznych i rozwiązywaniu konfliktów. Warsztaty treningowe profilaktyczno-integracyjne.
Read more

Bezpieczna skorupka – trening umiejętności społecznych

Trening umiejętności społecznych z zakresu profilaktyki wspomagający rozwój społeczny u dzieci w starszych grupach przedszkolnych (zerówki) oraz  z klas 0 – III.  Zajęcia pomagają zrozumieć, poprzez doświadczenie, panujące w społecznym życiu określone zasady i normy związane z prawidłowym zachowaniem się oraz bezpieczeństwem. Warsztaty wspierają proces integracji grupy.  Celem godzinnych warsztatów treningowych jest pomoc dzieciom w […]
Read more

,,Gosiek- zestrojenie” profilaktyka przez integrację

Program zajęć dla uczniów klas I – VIII + szkoły ponadpodstawowe ,,Gosiek- zestrojenie” profilaktyka przez integrację Zajęcia oparte na metodzie dramy edukacyjnej, socjoterapii i treningu umiejętności społecznych. Dla młodszych uczniów wykorzystujemy bajkoterapię z elementami dramy. Dla starszych uczniów wykorzystujemy teatr forum. Jest możliwość nagrania filmiku edukacyjnego „Podaj dalej” wg scenariusza dzieci i z ich udziałem. […]
Read more
Search for: